Wykonanie posadzek żywicznych – warto?

Posadzki żywiczne mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju budynkach. Sprawdzą się w przedsiębiorstwach, przemyśle czy nawet w domach jednorodzinnych. Dzielą się na kilka rodzajów, a Ich właściwości pozwalają na komfortowe, bezpieczne i wieloletnie używanie w wyżej wymienionych obiektach.  

Wykonanie posadzek żywicznych do niedawna odbywało się praktycznie tylko w  obiektach przemysłowych i tam pełniło rolę dekoracyjną czy użytkową. Jednak coraz częściej Klienci są chętni na tego typu posadzkę w swoich domach. Dlaczego tak się dzieje? Zaletą materiału posadzek żywicznych jest przede wszystkim odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy ścieranie. Jednocześnie coraz bardziej wpasowują się w modę i estetycznie pasują do wnętrz nowoczesnych domów jednorodzinnych. Nasi specjaliści w firmie Albud zapewnią Ci najwyższy poziom usług i zapewnią dobór odpowiedniego rodzaju pod wymaganą powierzchnię! 

Produkcja posadzek żywicznych

Do produkcji posadzek żywicznych można używać żywicy poliuretanowej lub epoksydowej. Te pierwsze są znakomicie przystosowane do ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i ścieraniem. Z kolei epoksydowe idealnie sprawdzą się np. w garażach, bo są wyjątkowo odporne na działanie płynów chemicznych, które w takich pomieszczeniach mogą sprawić wiele problemów. 

Rodzaje posadzek żywicznych

Cienkowarstwowe – Można je wykonać bez specjalistycznego sprzętu – wystarczy wałek malarski. Najczęściej nakładane są na betonową powierzchnię, która wcześniej musi być wyrównana i oczyszczona. Ich grubość wynosi około 0,5 milimetra. Są mniej odporne od posadzek żywicznych opisanych poniżej.

Grubowarstwowe – Niezwykle odporne na zniszczenia, zmiany temperatur czy zarysowania. Wykonanie posadzek żywicznych z grubej warstwy jest możliwe dzięki żywicy poliuretanowej i epoksydowej. Ich zaletą jest też możliwość zastosowania w wielu pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się w kuchniach, korytarzach, łazienkach czy kotłowniach, garażach i salonach. Uniwersalne posadzki, które również wizualnie spełniają oczekiwania coraz większej liczby Klientów. Ich grubość wynosi od 2 do 4 milimetrów 

Kwarcowe – Powierzchnia przeznaczona dla Klientów, którzy mocno zwracają uwagę na walory estetyczne. Szeroki wybór kolorystyki i gramatury kwarcowych posadzek żywicznych w firmie Albud sprosta wymaganiom nawet największych estetów. Dopełnione są także oczyszczonym piaskiem, który sprawia, że posadzki po nałożeniu mają chropowatą strukturę. Posadzki żywiczne tego typu pasują zarówno do prywatnych mieszkań, jak i obiektów publicznych.

Jeśli interesuje Cię wykonanie posadzek żywicznych, koniecznie skontaktuj się z nami! W firmie Albud zapewniamy specjalistów na najwyższym poziomie i nowoczesny sprzęt, którego jakość idzie w parze z wiedzą naszych pracowników!