Podział posadzek żywicznych ze względu na sposób układania

Poszczególne posadzki żywiczne dzielimy też ze względu na sposób ich układania:

Posadzki żywiczne cienkowarstwowe:

Mają od 0,5 do 1mm grubości i wykonane są z betonu wymieszanego z żywicą gruntującą. Nie są zbyt trwałe, łatwo ulegają ścieraniu, Najlepiej sprawdzają się w rzadko używanych pomieszczeniach. Nakłada się je techniką malarską, aby powierzchnia była dobrze pokryta, trzeba nanieść dwie lub trzy warstwy mieszanki.

Posadzki żywiczne grubowarstwowe:

Ich grubość wynosi zazwyczaj od 2 do 4 mm, są więc bardziej wytrzymałe niż te pierwsze. Idealnie nadają się do pomieszczeń mieszkalnych. Można je jeszcze bardziej wzmocnić mieszając z piaskiem. Najlepsze z nich są kwarcowe, dlatego są też najdroższe. Warto jednak kupić żywiczną posadzkę kwarcową, ponieważ będzie można używać jej dłużej bez obawy, że się zniszczy. Są też najbardziej odporne na promieniowanie UV oraz na uszkodzenia mechaniczne. Wylewa się je jak beton, a gdy zastygną wyglądają jak tafla szkła. Występują w szerokiej gamie kolorów, ponieważ zawierają barwne piaski kwarcowe. Pięknie zdobią wnętrza, a w Albud mamy do wyboru wiele wariantach kolorystycznych, które z pewnością przypadną do gustu każdemu Klientowi.

Posadzki żywiczne samorozlewne:

Mają od 2 do 5 milimetrów grubości. Gęstą, podobną do betonu masę wylewa się, a następnie rozprowadza gracą lub pacą ząbkowaną. Potem trzeba ją wyrolować za pomocą wałka kolczastego, aby posadzka się odpowietrzyła.

Posadzki żywiczne szpachlowe:

Jeśli są epoksydowe (gładkie lub porowate) - mają grubość 6 – 25 mm, a jeśli akrylowe (gładkie) - 4 – 6 mm. Występują w formie sypkiego proszku, który rozprowadza i zaciera mechanicznie lub ręcznie szpachlą.